Cel mai vechi și important festival de muzică rock din România, Posada Rock Câmpulung, trebuia să se desfășoare în acest an la mijlocul acestei luni, însă pandemia de Covid-19 a mutat manifestarea înființată în 1986 în august 2021, între 13 și 15 ale lunii. A rămas cap de afiș trupa americană Skid Row, prima formație de heavy metal care a cucerit topul Bilboard. Biletele achiziționate deja au rămas valabile și mai sunt disponibile și altele. Festivalul Posada Rock este organizat de Asociația Rock Culture în parteneriat cu Primăria Municipiului Câmpulung, fiind proiect prioritar al Ministerului Culturii.
Pe de altă parte, a treia ediție a Stonebird Festival de la Corbi a fost amânată tot pentru la anul, fix în aceleași zile ca și Posada. Și aici mai sunt bilete disponibile, iar pe scena de la Corbii de Piatră vor urca trupe precum Bucovina, Alternosfera, Altar și C.A.S.H.
C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii