scris sâmbătă, 09.03.2024

FC Argeş pierde la Hunedoara! Meci decis în prima repriză

FC Argeş a pierdut sâmbătă, 9 martie, la Hunedoara, meciul cu echipa Corvinul, în etapa a 18-a din Liga a II-a de fotbal. Scorul, 2-0, a fost stabillit încă din prima repriză.

Citeşte şi: Nicolae Tudose, către „fraierii de la FC Argeş”: „OK, aici e un islaz, dar de ce nu câştigă în deplasare?”

În urma acestui rezultat, hunedorenii și-au consolidat poziția secundă în clasament, cu 37 de puncte. De cealaltă parte, FC Argeș a rămas pe locul 16, cu 21 de puncte şi tot mai mulţi suporteri cer schimbări radicale la această echipă, inclusiv demisia antrenorului Eugen Neagoe.

Antonio Manolache a deschis scorul, cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de pe partea stângă, în minutul 4 al meciului.

Marius Chindriș a dublat acest avantaj cu un șut puternic, iar Cătălin Straton nu a mai putut interveni. Gazdelem au mai avut câteva ocazii importante, chiar şi un şut în bară bară la finalul primei reprize.

De notat că echipa Corvinul Hunedoara nu are drept de promovare în SuperLigă.