FC Argeș- Gaz Metan 1-1. Piteștenii au ratat victoria din cauza unui autogol

de | 17.01.2021 18:47 | Actualitate, Sport

FC Argeș- Gaz Metan s-a terminat 1-1 în cadrul etapei cu numărul 17 din Liga I. Gazdele au început tare meciul, iar în minutul 3 au avut o ocazie uriașă. Ionuț Șerban a primit o pasă și a șutat puternic, dar mingea a fost respinsă de Yuri de pe linia porții. Cinci minute mai târziu, FC Argeș a deschis scorul. Alexander Maes a primit o centrare perfectă și a trimis imparabil cu capul, din 6 metri. Până la pauză, FC Argeș a mai avut două ocazii, prin Mediop și Ionuț Șerban.

Medieșenii au început mai bine repriza secundă și au dominat teritorial, fără să pună însă în pericol poarta adversă. Egalarea a venit în minutul 63, după o greșeală colectivă a piteștenilor. Ronaldo Deaconu a centrat în careu, portarul Greab a ieșit hazardat, iar Ionuț Șerban și-a trimis mingea în proprie poartă, stabilind scorul final.