scris duminică, 18.12.2022

FC Argeș – CS Mioveni 2-2. Galben –verzii au egalat în minutele de prelungire

FC Argeș  și CS Mioveni au încheiat la egalitate, scor 2-2, duelul din etapa a 21-a din Superliga, de pe Stadionul „Nicolae Dobrin”. Oaspeții au marcat golul egalării în minutele de prelungire.

FC Argeș a început în forță meciul și avea 2-0 după 19 minute. Ișfan a deschis scorul în min 14 după o fază colectivă în partea stângă. Mijlocașul piteștean a primit mingea în careu și a trimis fără emoții în poarta goală. Garita care ratase o mare ocazie singur cu portarul în debutul meciului, a profitat de a doua șansă în minutul 19. CS Mioveni a răspuns imediat și a fost la câțiva centimetri de gol. Krasniqi a scăpat ușor de Cestor și a șutat în bară.

În repriza secundă, Antal a reușit să reducă din diferență cu un gol superb (min 57). În minutele de prelungiri, Garutti a egalat (min 90+2) și astfel CS Mioveni obține primul punct după două luni.

FC Argeș este pe locul 10 în Superliga, cu 23 de puncte, în timp ce Mioveni este ultima, cu 9 puncte.