Web Analytics
scris miercuri, 22.10.2025

FC Argeș Basketball, cu gândul la meciul cu CSM Oradea

FC Argeș Basketball este „fruncea” în Liga Națională, a ajuns la cinci victorii consecutive în startul noului sezon. „Vulturii” au muncit din greu pentru victorie în fața codașei CSM Târgu Jiu, dar s-au impus, în cele din urmă, cu 67-60, după un ultim sfert excelent.

Kendall Lewis a fost omul meciului și totodată singurul jucător în double-digits de la FC Argeș, cu 19 puncte.

FC Argeș a înregistrat victorii importante în noul sezon, dar primul test foarte dificil din actuala stagiune îl va susține împotriva echipei CSM CSU Oradea, sâmbătă, 1 noiembrie, pe propriul teren, iar antrenorul piteștenilor își dorește ca echipa să uite tot ce s-a întâmplat până la acest moment.

„Revenind la ideea planurilor, am avut un prim obiectiv, de a ajunge la 5/0 în momentul pauzei. Programul devine din ce în ce mai dificil, iar noi va trebui să uităm ce a fost până acum și să ne pregătim bine pentru jocul cu Oradea”, a spus Nebojša Vidić, potrivit paginilor oficiale de socializare ale echipei.

Citește și: Se apropie meciul FC Argeș – Dinamo! Ingrid, fiica lui Marius Briceag, mesaj pentru „alb-violeți”: „Vreau să ieșiți zâmbind de pe teren!”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...