Web Analytics
scris joi, 24.04.2025

FC Argeș are cea mai bună defensivă din play-off-ul Ligii 2

După ce i-a produs primul eșec în acest sezon, învingând-o în Ghencea, cu scorul de 2-1, FC Argeș a reușit să bată Steaua și în returul play-off-ului Ligii 2, la Mioveni, cu scorul de 4-2.

În urma acestui rezultat, Argeșul a ajuns la o serie de 18 partide cu rezultate pozitive, în cele 19 de când este antrenată de Bogdan Andone.

FC Argeș a acumulat 50 de puncte și se menține pe locul 3 în clasamentul play-off-ului Ligii 2. S-a apropiat la un punct de Steaua (locul 2, 51 puncte) și la două de liderul Csikszereda (52 puncte), care încă nu a jucat.

În etapa următoare, a 7-a a play-off-ului, FC Argeș joacă la Clinceni, contra Metaloglobus, marți, 29 aprilie, de la ora 19, iar Steaua are meci acasă cu Csikszereda, miercuri, 30 aprilie, de la ora 17.

În play-off, echipa lui Bogdan Andone are cinci victorii și o remiză, 11-3 golaveraj și un total de 50 de puncte. Trupa piteșteană are cea mai bună defensivă și este singura neînvinsă în play-off.

Citește și: La ceasul amintirilor. Radu III: „Tănase Dima a fost adevăratul antrenor al lui FC Argeş!”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...