FC Argeș a pierdut cu Chindia pe teren propriu în play-out

de | 21.04.2021 19:15 | Actualitate, Sport

FC Argeș a pierdut pe teren propriu meciul cu Chindia Târgoviște, scor 0-1, din cadrul etapei cu numărul doi din play-out-ul Ligii 1. Argeșenii au avut o primă ocazie prin Meza Colli, care l-a pus la încercare pe Aioani cu un șut de la distanță. Chindia a replicat câteva minute mai târziu prin Neguț, care nu l-a găsit în careu pe Popa.

Șerban putea deschide scorul în minutul 34, cu un șut din lovitură liberă. Aioani s-a opus și a trimis în corner. După pauză, Florea a deschis scorul după o pasă a lui Căpușă.

Turda putea egala cu o lovitură de cap în minutul 89, dar nu l-a putut învinge pe Aioani și FC Argeș – Chindia s-a încheiat 0-1. După acest meci, Chindia a ajuns la două victorii în play-out și este pe primul loc, cu 26 de puncte. FC Argeș rămâne pe locul patru din play-out, cu 21 de puncte.