Marti, 12 iulie 2022 Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Argeș a găzduit Evenimentul tematic organizat în parteneriat cu Institutul Naţional de Cercetare – Dezvoltare pentru Chimie şi Petrochimie INCDCP-ICECHIM.

Au fost invitate și au participat companii membre ale CCIA Argeș, evenimentul aducând în atenție o ofertă de servicii şi soluţii tehnologice inovative pentru îmbunătățirea calității produselor, realizarea de noi produse competitive, reducerea pierderilor materiale, valorificarea fluxurilor laterale rezultate din procesul de producție prin aplicarea principiilor economiei circulare, protecției mediului și a sănătății umane prin procese tehnologice nepoluante.
Citește și: Protocol de colaborare între Camera de Comerț, Industrie și Agricultură și ITM Argeș

Din partea ICECHIM au participat și au susținut prezentări Doamna Mihaela Frîncu, Director Centru de Transfer Tehnologic ICECHIM, Director proiect “Dezvoltare prin inovare” și Domnul Nicolae Varachiu cercetător cu vastă experiență în cadrul ICECHIM.
„Prezentările au avut un bun ecou în rândul celor prezenți, mai ales că au fost prezentate modalități concrete prin care Institutul vine în sprijinul companiilor oferind consultanță și suport.”, transmite CCIA Argeș printr-un comunicat de presă.
0 Comentarii