scris miercuri, 10.04.2024

Etapa 3 din play-off în Liga 2. CS Mioveni, remiză cu Csikszereda Miercurea Ciuc

Astăzi, în cadrul etapei 3 din play-offul Ligii secunde, CS Mioveni a jucat, în deplasare, cu Csikszereda Miercurea Ciuc. S-a încheiat 1-1, ambele goluri fiind date de argeșeni.

Ciucanii au controlat prima repriză, dar au reușit să deschidă scorul cu mult noroc, în prelungirile prelungirilor primei reprize, când atacantul Ștefan Blănaru a greșit poarta și și-a dat autogol cu o execuție ratat. S-a întâmplat în minutul 45+2. În partea secundă, jucătorii lui Ilyeș au renunțat definitiv la atac și au preferat doar să se apere, iar Mioveniul a reușit, într-un final, golul egalizator. A punctat în minutul 80, prin Alexandru Stan.

FK Miercurea Ciuc are acum 36 de puncte și urcă de pe locul 5 pe 4. CS Mioveni, cu 35 de puncte, rămâne pe locul 6, ultimul în play-off. În etapa a 4-a, FK Miercurea Ciuc joacă tot acasă, sâmbătă, de la ora 12:00, cu Corvinul Hunedoara, în timp ce CS Mioveni evoluează acasă luni, de la ora 17:30, cu CSC Șelimbăr.