Absolvenții clasei a XII-a, specializarea Arhitectură, din cadrul Liceului de Arte „Dinu Lipatti” din Pitești, și-au susținut, în aceste zile, lucrările de atestat.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/FB_IMG_1686316987891.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/FB_IMG_1686317003350.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/FB_IMG_1686317018996.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/FB_IMG_1686317030607-1.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/IMG-20230608-WA0000.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/06/09/FB_IMG_1686317043071.jpg)
Prezent la evenimentul deosebit din viața tinerilor, Alexandru Răuță, președintele filialei Ordinului Arhitecților din România (OAR),filiala Argeș :”A fost o plăcere participarea ca invitat (în calitate de președinte al Filialei) la susținerea lucrărilor de atestat ale clasei a XII-a de arhitectură de la Liceul Dinu Lipatti.
„Un grup foarte frumos, cu lucrări și abordări foarte diverse, cu profesori foarte dedicați ( prof. Anca Giura și arh. Radu Angheluș)”, a spus Alexandru Răuță.
0 Comentarii