Implementat de mai mulți ani în școli, Programul ”Cornul și laptele” are părțile sale bune și rele. Și are o parte revoltătoare. Concret, elevi de clasa I de la mai multe școli din Pitești sunt puși în fiecare zi de la începutul acestui an școlar să care, cel puțin un etaj, lăzi grele de câteva zeci de kilograme cu cornuri și cutii de lapte. O sarcină ce contravine flagrant drepturilor copiilor și un abuz față de care nimeni nu a avut până acum vreo reacție. Suntem curioși dacă inspectorul general Dumitru Tudosoiu (foto) are vreo reacție față de acest abuz mai mult decât evident.
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii