Web Analytics
scris marți, 08.07.2025

Liber la demolare în Pitești! Blocul G1 din „Tudor” va fi ras

Luni, 7 iulie, primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a semnat autorizația de demolare a blocului-fantomă numit G1, din cartierul Tudor Vladimirescu. iar marți, 8 iulie, edilul a anunțat că semnat contractul cu firma câștigătoare a licitației privind construirea pe același amplasament a unui bloc pentru tinerii specialiști.

Citește și: Pitești. Au aruncat mobila și molozul la platforma de gunoi. Ce amenzi au luat

Cu alte cuvinte, luni a luat sfărșit povestea unui bloc abandonat de 35 de ani, aflat într-o accentuată stare de degradare (focar de infecție), în locul său urmând a fi ridicat un imobil pentru tineri.

Imediat vom curăța întreaga zonă, iar lucrările vor începe în cel mai scurt timp. Îmi doresc o schimbare radicală a întregii zone!” – a mai anunțat primarul Cristian Gentea.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...