Web Analytics
scris sâmbătă, 02.03.2024

Elev de 8 ani, abuzat de două ori de colegi

Un caz revoltător a avut loc într-o școală din București. Un copil a fost abuzat de două ori de colegi. Părinții băiețelului care are acum 10 ani reclamă că acesta a fost violat de două ori în toaleta școlii.

Citește și: Cântărețul Gheboasă, audiat la DIICOT într-un dosar de trafic de droguri


În primul caz, presupusul violator avea numai 11 ani, iar victima 8 ani. Dosarul s-a clasat pentru că violatorul era prea mic pentru a răspunde penal. Conducerea unității de învățământ a mușamalizat totul în exterior, iar în școală toată lumea știa că el este băiețelul violat din toaletă. Așa a ajuns să fie violat a doua oară, spune mama, la un an și câteva luni distanță de prima agresiune.

Citește și: Mii de ruși au mers la înmormântarea lui Aleksei Navalnîi și au strigat împotriva lui Putin. Iulia Navalnaia nu a participat


„A fost violat de două ori! De două ori, nu o dată! De două ori! Prima dată avea 8 ani când a fost abuzat. Era clasa zero. Noi am aflat la sfârșitul clasei, într-o joi, iar vineri am fost la doamna directoare. S-a întâmplat în toaleta școlii, la parter. Copilul mi-a zis că la toaletă nu era zăvor. A intrat un băiat acoperit cu glugă și i-a văzut doar ochii”, a declarat mama copilului violat, pentru Antena 3 CNN.
Familia a reușit să îl mute din școala respectivă, iar acum a fost deschisă o altă anchetă de oamenii legii. Medicii de la Spitalul Grigore Alexandrescu au confirmat și cea de-a doua agresiune sexuală.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...