În cadrul campaniei „Zilele Internaţionale ale Securităţii şi Sănătăţii în Muncă 2017”, desfăşurată de Holcim România în întreaga ţară, s-a realizat din nou dotarea Spitalului Municipal Câmpulung cu un echipament medical modern, un Emulsificator care va completa dotarea compartimentului Oftalmologie şi care va acoperi integral cererea de servicii chirurgicale pentru operaţii de cataractă. Echipamentul donat de Holcim este de ultimă generaţie şi a costat aproape 42.000 de euro. Până acum, la Spitalul Municipal Câmpulung nu a existat un astfel de aparat, operaţiile de cataractă efectuându-se prin metode perimate.
Gestul celor de la Holcim a fost prezentat de managerul Spitalului, Grigore Stănescu, alături de directorul Fabricii Holcim de la Câmpulung, Cornel Banu.
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii