Echipa de fotbal a Primăriei Pitești a reușit un nou succes important în campionat și ocupă fotoliul de lider al seriei a treia a ligii a treia. Echipa pregătită de Nicolae Dică a ajuns pe primul loc după succesul de sâmbăta trecută, de pe teren propriu din confruntarea cu Concordia Chiajna II. Alb-violeţii s-au impus cu 1-0 prin reuşita lui Grecu din finalul partidei. Așa cum arată și scorul, disputa a fost una extrem de complicată pentru gazde, care, deși au avut un plus zdrobitor la posesie, au dat piept cu o echipă solidă. Acest rezultat, coroborat cu pasul greşit făcut de Muscelul Câmpulung, care nu a reuşit să scoată decât o remiză albă acasă au făcut ca trupa lui Nicolae Dică să urce pe primul loc. Lupta rămâne una echilibrată având în vedere că toate ocupantele podiumului, în ordine SCM, Muscelul și CS Afumați au adunat până acum 32 de puncte. M.I.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii