Imagini de iarnă veritabilă astăzi, în prima zi de vară, în nordul județului, pe Transfăgărășan. Drumarii au lucrat din greu la deszăpezire spre tunelul de la cabana Capra, în amonte. „S-a lucrat la deszăpezire cu freza și lărgire bandă 2 pe DN 7C km111+ 500”, ne-a declarat Gheorghe Mihăiță, directorul Secției Drumuri Naționale Pitești.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii