O dramă s-a petrecut în urmă cu puțin timp în Argeș, în comuna Rociu.
„Pompierii au fost solicitați să intervină pe raza localității Rociu, satul Șerbănesti, în cazul unui autoturism găsit căzut într-un pârâu. Autoturismul se afla răsturnat pe pavilion și cu partea din față în apă. Vehiculul a fost extras cu ajutorul unui buldoxcavator și din interior au fost evacuate două victime de sex masculin, fără funcții vitale, cu vârstele cuprinse între 50 și 60 de ani.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/30/masina02.jpg)
Citește și: Argeș. A lovit o mașină de Poliție și a fugit. Șoferul era băut
La fața locului, se află pompierii de la Punctul de Lucru Rociu și Detașamentul Bradu, cu două autospeciale de intervenție, o barcă de salvare și o ambulanță SMURD” – aflăm de la ISU Argeș.
Se fac manevre de resuscitare pentru ambele victime.
Update. Poliția Argeș a confirmat cele două decese. Este vorba despre doi bărbați din Moșoaia, în vârstă de 53 și, respectiv, de 64 de ani. În cauză a fost deschis dosar penal pentru ucidere din culpă, urmând a fi efectuate cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care a avut loc acest trist eveniment.
0 Comentarii