Web Analytics
scris duminică, 15.01.2023

Două medalii de bronz pentru România la Campionatele Mondiale de Bob U23

România a câștigat două medalii de bronz la Campionatele Mondiale de Bob U23 de la Winteberg, anunță sâmbătă Comitetul Olimpic și Sportiv Român pe pagina de Facebook. Campioana olimpică de tineret și campioană europeană de juniori la monobob, Georgeta Popescu, a urcat pe treapta a treia a competiției mondiale rezervate juniorilor sub 23 de ani.

Citește și: Cioacă ar putea fi eliberat mai devreme. Ce spune avocata familiei Ghinescu

Și echipajul de dublu al României a prins podiumul la mondiale. Andrei Nica – Mihai Calancea au încheiat mondialele din Germania cu bronz, după două manșe echilibrate, ambele de locul 3, mai anunță COSR.

Citește și: Cel mai cel mai mare producător de pâine din România, vândut mexicanilor

Tot sâmbătă, Andreea Grecu s-a clasat a 8-a la monobob la Cupa Mondială de la Altenberg, iar echipajul Mihai Tentea – Ciprian Daroczi a sosit al 6-lea la Campionatul Mondial de Juniori.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...