La Catedrala „Sf. Gheorghe” din Topoloveni, finalizată în 2008, au loc, de regulă, doar slujbe și evenimente fericite. Săptămâna trecută, însă, s-a oficiat slujba de înmormântare a generalului Dan Valentin Fătuloiu, unul dintre cei mai importanți oameni din Poliția Română. În ianuarie 2021, acolo a avut loc și slujba de înmormântare a altui general în rezervă, Dan Ghica Radu, care s-a dedicat carierei militare, a luptat în Irak și era fiu al Topoloveniului.
(ELECTRO-CUTARE)
Citește și Câteva amintiri cu poliţistul Dan Fătuloiu
Nu este un caz singular,și la frumoasa biserica din satul VULPESTI-ceasi situatiePoate citește și boss-ul de la Curtea de Argeș.