Armand Chiriloiu, directorul Direcției Silvice Argeș, a primit recent premiul „Edmond Blanc”, decernat de Consiliul Internațional de Vânătoare și Conservarea Vânătorii – CIC – în cadrul unei ceremonii desfășurate în orașul Cascais din Portugalia. Este cel mai important premiu oferit fondurilor cinegetice din lume, iar în acest an a fost decernat pentru gestionarea de către Direcția Silvică Argeș a Fondului Cinegetic 4 Cumpăna.
Potrivit Romsilva, Direcția Silvică Argeș gestionează opt fonduri cinegetice, situate de la câmpie până la munte.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii