Centrul Europe Direct, din cadrul Bibliotecii Județene ”Dinicu Golescu” Argeș, a organizat, săptămâna trecută, un curs de formare adresat multiplicatorilor de informație europeană din județul Argeș. Acesta s-a derulat prin intermediul Asociației Naționale a Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din România (ANBPR).
Cursul, intitulat ”Comunicarea subiectelor pe teme europene – rol esențial în dezvoltarea competențelor profesionale”, și-a propus să aducă în atenția celor 19 cursanți aspecte generale ale procesului de comunicare – cine, ce și cum comunică pe teme europene.
Diana Ghiorghieș, formatoarea cursului de formare, a abordat regulile comunicării eficiente, comunicarea în organizații, fenomene ale comunicării de masă, etica în comunicare, totul prin exemplificări și exerciții interactive.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii