Preşedintele PDL Argeş, deputatul Cătălin Teodorescu, a declarat că, sub nicio formă, nu se va renunţa la ideea de a-l înlocui din funcţia de viceprimar al oraşului Costeşti, pe social-democratul Damian Haralambie cu Ilie Ion, consilier local şi preşedinte al PDL Costeşti. Această dorinţă vine ca urmare a faptului că, prin fuziunea PNL-PDL, cele două partide au majoritate în Consiliul Local al celui mai sudic oraş din Argeş. „Înlocuirea viceprimarului de la Costeşti este în continuare o temă de actualitate pentru noi. La precedenta şedinţă a Consiliului Local Costeşti acest subiect a fost pe ordinea de zi, dar a fost amânat din cauza lipsei de procedură. Oricum, urmează ca la viitoarea şedinţă să repunem această problemă pe ordinea de zi şi atunci sperăm să-l numim viceprimar pe Ilie Ion”, a declarat Cătălin Teodorescu. Deputatul a lăsat să se înţeleagă că principalul vinovat pentru care proiectul de hotărâre nu a trecut – şi nu avea cum să treacă deoarece nu fusese în prealabil dezbătut în comisii – este chiar edilul Ion Baicea. „Penibil a fost cel care a pus-o pe ordinea de zi, fără să fie trecută prin Comisia Juridică. A fost o altă ţeapă a primarului Baicea, care a trebuit să găsească un tertip s-o amâne”, a mai spus Teodorescu, care a afirmat și că „la alegerile din 2016, pentru Primăria Costeşti, nu mai mergem pe mâna lui Baicea. Vom căuta o variantă cât mai bună. Conform unei înţelegeri locale în acest sens, viitorul candidat al marelui partid PNL de după fuzionare urmează să fie preşedintele PNL Costeşti, domnul Florin Sandu”, a precizat preşedintele PDL Argeş, deputatul Cătălin Teodorescu.
Ionuţ BURCEA
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii