Ediția de duminica trecută a emisiunii ”D´ale lui Mitică” de pe TVR 2 a avut un subiect din Muscel, mai precis din Bughea de Sus. Asta după ce în luna mai, Mitică Popescu (foto) prezenta binecunoscutul caz din Berevoești cu conflictul dintre o familie fără electricitate și o familie care se află la cârma Primăriei.
De data aceasta reporterul Marian Marin a aflat pățaniile unei femei în vârstă de 74 de ani, care susține că este agresată de propriii copii și că autoritățile din diverse domenii sunt împotriva ei. Un subiect atrăgător cu acuzații respinse de cei vizați, ca de obicei. Iar legat de unele aspecte, cică sunt și procese pe rolul instanțelor de judecată.
(ELECTRO-CUTARE)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii