Cupa României: UTA a învins la scor de neprezentare Mioveniul

de | 8.12.2022 22:04 | Actualitate, Home, Sport

În această seară s-au jucat ultimele meciuri din faza grupelor Cupei României. UTA Arad și CS Mioveni au obținut biletele către sferturi. Aflate pe primele locuri înainte de startul partidei, UTA și CS Mioveni au mers împreună în sferturile Cupei. Arădenii s-au impus cu 3-0, la Mioveni, iar grație acestei victorii au terminat grupa pe primul loc, peste argeșeni.

UTA a deschis scorul în minutul 12: Paul Anton are o execuție incredibilă, din colțul terenului. Mingea trimisă de Anton a fost deviată de Șerbănică și l-a păcălit pe portarul Sima. În min. 52, Hoxhallari dublează avantajul arădenilor. Iar în  min. 64, tot arădenii sunt cei care înscriu, prin Keșeru, care duce scorul la  3-0.