CSA Steaua a fost eliminată din Cupa României. Meciul cu Chindia s-a jucat la Mioveni

de | 27.09.2022 21:57 | Actualitate, Home, Sport

CSA Steaua a fost eliminată din play-off-ul Cupei României după ce a pierdut, marți seară, cu Chindia Târgoviște, scor 1-2. Meciul cu Chindia s-a jucat la Mioveni, deoarece bucureștenii n-au avut voie în Ghencea după incidentele de la derby-ul cu Dinamo.
Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 25 prin Adi Popa. Chindia Târgoviște a reușit să întoarcă însă scorul. Golurile lui Daniel Popa, în minutul 49, și Cristi Cherchez, în minutul 84, au adus victoria dâmbovițenilor.

Echipa din Ghencea a ratat astfel singurul obiectiv pe care îl putea atinge în acest sezon. Fără drept de promovare în prima ligă, steliștii sperau să dea lovitura în cupă.