CS Mioveni şi FC Argeş au terminat 0-0 derby-ul din liga a II-a

de | 21.10.2017 17:33 | Actualitate

mioveni fc argesCS Mioveni și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 0-0, derby-ul orgoliilor argeșene din liga secundă, meci desfăşurat în faţa a peste 4.000 de fani.
Alb-violeţii au avut șansa deschiderii scorului în minutul 9, însă defensiva lui CS Mioveni a respins eroic mingea în urma unei faze fixe a argeșenilor.
Ocazia primei reprize a fost consemnată în dreptul gazdelor, când brazilianul Ayza a profitat de o eroare a fundaşului Cotigă, dar a șutat puțin peste poartă.
FC Argeș a avut o dublă ocazie în minutele 72 și 73, ambele avându-l protagonist pe experimentatul Raul Costin, acesta ratând însă în ambele situaţii.
S-a terminat 0-0, aceasta fiind prima remiză din istoria confruntărilor directe dintre cele două echipe.
CS Mioveni se află acum pe locul 5, cu 22 de puncte, în timp ce FC Argeș ocupă locul 9, cu 18 puncte.