CS Mioveni – Sepsi 1-1: argeșenii egalează în ultima fază a meciului

de | 5.02.2023 17:44 | Actualitate, Home, Sport

CS Mioveni și Sepsi au remizat, 1-1, într-un meci din etapa a 23-a din Liga 1. Sub îndrumarea lui Nicolae Dică, argeșenii sunt neînvinși în 3 meciuri (două victorii, un egal).

CS Mioveni a început bine partida. După trei ocazii de gol irosite de galben-verzi, oaspeții aveau să modifice tabela. În minutul 9, Cosmin Matei a marcat cu un șut în careu după o pasă a lui Rondon. Sepsi a fost aproape de 2-0 în minutul 70, când Tudorie n-a cadrat din câțiva metri.

CS Mioveni nu a reușit să amenințe poarta lui Niczuly și Sepsi părea că se îndreptă spre victorie, chiar dacă a rămas în 10 oameni în minutul 86 după ce Nicolae Păun a văzut două galbene în două minute. În min. 90+3, penalty obținut de Bogdan Rusu după ce a fost faultat în careul lui Niczuly. Două minute mai târziu, Bogdan Rusu execută perfect lovitura de la 11 metri și reușește egalarea.