CS Mioveni a pierdut meciul cu Chindia Târgoviște. Galben verzii au avut parte de un gol anulat pentru un ofsaid inexistent

de | 10.09.2021 20:08 | Actualitate, Sport

CS Mioveni a pierdut meciul jucat vineri seara cu Chindia Târgoviște. Galben verzii au fost învinși cu scorul de 1-0.

Prima repriză a meciului de la Mioveni a fost marcată de două momente importante, ambele petrecute în primele 10 minute. La 6 minute de la fluierul de start, Doru Popadiuc a deschis scorul, la capătul unei faze superbe. Mijlocașul dâmbovițenilor a interceptat balonul la aproximativ 40 de metri de poartă, a driblat 3 adversari și a șutat imparabil, lângă bară.

La doar 3 minute distanță, gazdele au sărbătorit egalarea, dar bucuria lor nu a durat mult. Stoperul brazilian Garutti a introdus mingea în plasă de la câțiva metri de poartă după ce portarul Căbuz a respins în față un șut venit din afara careului.

Ciprian Florin Danșa, asistentul de pe acea parte, a ridicat fanionul, semnalizând o presupusă poziție de ofsaid, astfel că „centralul” Horia Mladinovici a anulat golul, relatează gsp.ro.