Web Analytics
scris joi, 02.03.2023

Cristian Toma: „Merită domnul Stroe, pentru ce a făcut cu privatizarea Dacia”

Campania „O stradă şi un bust în Piteşti pentru Constantin Stroe”

„Jurnalul de Argeș” a inițiat, încă din octombrie 2021, o campanie în cinstea fostului director al Dacia, Constantin Stroe. Până acum, numeroase personalități și-au spus părerea despre necesitatea unei străzi și a unui bust în Pitești pentru regretatul Constantin Stroe.
În această ediție l-am invitat pe Cristian Toma, șef Serviciu Salvamont Argeș. „Personal, nu l-am cunoscut pe Constantin Stroe, dar, din câte am citit și am auzit despre dumnealui, merită să-i cinstim memoria cum se cuvine. În primul rând, pentru ce a făcut în legătură cu privatizarea Dacia, care, altminteri, putea să dispară, așa cum au dispărut și alte obiective industriale importante din județul Argeș. Da, merită ca o stradă să-i poarte numele. La fel și pentru bust. Autoritatea locală poate decide; știe cel mai bine” – a spus Cristian Toma.

Citește și Actriţa Luminiţa Borta: „Alături de ceilalţi argeşeni, sunt recunoscătoare pentru ceea ce a făcut Constantin Stroe”

Citește și Valeriu Mincă: „Strada Uzinei din Mioveni ar trebui să poarte numele domnului Constantin Stroe”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...