Revenim la subiectul legat de noul stadion din Trivale, a cărei construcţie a fost contestată „în ultima zi, în ultimele 10 minute, la 23:50” – după cum spunea primarul Cristian Gentea la o emisiune recentă de la POLITIKIA.ro.
Citeşte şi: CS Mioveni, şanse mari de calificare în play-off, după victoria de sâmbătă
„Cel târziu la returul din 2026-2027 vom juca pe noul stadion” – a declarat edilul-şef cu această ocazie, menţionând că în două săptămâni se vor lămuri toate neclarităţile şi că firma care contestă, care n-a fost admisă la licitaţie, nu are „nici cea mai mică şansă„.
După semnarea contractului, va urma perioada de proiectare – proiectul este însă gata – şi apoi 26 de luni de execuţie.
Citeşte şi: Comunicat PSD Argeş: Dezinformare grosolană privind stadionul din Trivale!
Stadionul ce va fi construit în locul vechii arene, deja demolată, va fi unul modern, la standarde UEFA, cu o capacitate de aproximativ 15.000 de locuri şi cu multe alte facilităţi.
Investitiţia este de aproximativ 100 milioane de euro.
0 Comentarii