Iată că, la scurt timp după promovare, președintele Consiliului de Administrație al FC Argeș, Cristian Gentea, aduce și primul sponsor important lângă echipa alb-violetă. E vorba despre un investitor important din energie, firma Getica 95, care se va regăsi în acest sezon pe tricourile alb-violete. Luni, 17 august, chiar de ziua președintelui Gentea, noul sponsor a virat 100.000 euro în contul clubului, reprezentând 50% din contractul total aferent acestui sezon competițional. Pentru că s-a ținut de cuvânt atunci când a promis că va aduce sponsori importanți la FC Argeș, Jurnalul de Argeș îl declară pe Cristian Gentea – Omul Săptămânii.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-Sorin-Stanciu-omul-1564-300x172.jpg)
Sorin Stanciu
Sâmbătă, 20 iulie, în cadrul adunării generale desfășurate în aula Universităţii Ecologice...
0 Comentarii