Cosmin Radu completează lista “vulturilor” la echipa națională de baschet masculin a României în Spania. Vă reamintim că “vulturii” tricolori se vor duela, la finele lunii noiembrie, la Valencia, cu Polonia și Spania. Formația piteșteană este reprezentată la Națională de Tudor Costescu, Tudor Gheorghe, Bogdan Popa, Rareș Uță, tânărul Mihai Măciucă și Cosmin Radu. Cei șase baschetbaliști piteșteni de la BCM U FC Argeș Pitești vor fi prezenți în ”bula” din Spania. Ambele jocuri vor avea loc în Arena “La Fonteta”, din Valencia. Echipa națională face parte din Grupa A în calificările EuroBasket 2022, alături de Spania, Polonia și Israel.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii