Un incendiu izbucnit la o casă din comuna Mălureni i-a pus pe jar pe pompieri pentru că erau anunțate două victime, respectiv o mamă și un copil. La fața locului s-au deplasat pompierii cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD. Femeia și băiatul ei au fost evacuați de cetățeni până la sosirea echipajelor de intervenție.
La locul intervenție au ajuns 3 autospeciale de stingere, o autoscară, o ambulanță SMURD și o ambulanță SAJ. Câteva dintre autospeciale au fost nevoite să se oprească la o trecere la nivel cu cale ferată. Copilul a fost preluat de către echipajul SMURD. Este vorba de un băiat de 14 ani, care a suferit arsuri la mâini, în regiunea palmară, și cap.
Citește și
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii