În ziua de 27 iunie a.c., poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Argeş au acționat pe raza municipiului Pitești și comunelor Albota, Bradu și Mărăcineni, pentru prevenirea şi combaterea actelor de comerţ ilicit, dar și pentru verificarea modului de respectare a măsurilor dispuse prin instituirea stării de alertă pentru prevenirea răspândirii Covid-19.
Au fost verificați 8 agenți economici din domeniul turismului și alimentației publice. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 3 sancțiuni contravenționale în valoare totală de 7.000 de lei, conform O.U.G. 28/1999 și Legii 12/1990, fiind dispusă măsura confiscării sumei de 352 de lei.
0 Comentarii