Într-un comunicat remis Jurnalului de Argeș, conducerea PSD Argeș critică vehement faptul că premierul desemnat Florin Cîțu și-a depus mandatul joi 12 martie cu doar câteva minute înainte de ședința de învestire în Parlament: ”În plină criză de sănătate publică, tocmai când România avea nevoie de stabilitate, de un Guvern cu puteri depline și de implicare totală pentru protejarea cetățenilor, Klaus Iohannis și PNL joacă un teatru sinistru, cinic și iresponsabil. Lumea întreagă ia măsuri de combatere a pandemiei cu noul coronavirus, iar Iohannis și PNL se joacă de-a desemnarea premierilor, de-a consultările cu partidele politice, dar tot cu gândul la alegeri anticipate! Ori, prin faptul că premierul desemnat Florin Cîțu și-a depus mandatul cu doar câteva minute înainte de ședința de învestire din Parlament arată fața hidoasă a unui joc politic care nu are nicio legătură cu interesele României și ale românilor! Este, pur și simplu, o bătaie de joc la adresa cetățenilor acestei țări care nu are nevoie de înțelegeri de culise, de calcule politice meschine, ci de politicieni responsabili care să aplice măsuri imediate de evitare a unei catastrofe!”
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii