Până la finalul acestei săptămâni se desfăşoară manifestările dedicate ediţiei a XXI-a a Zilelor Municipiului Câmpulung. Sub deviza „Împreună pentru Câmpulung”, se desfăşoară sau vor avea loc diverse manifestări cultural-artistice şi sportive, iar în acest an punctul de atracţie maximă este Stadionul Municipal, acolo unde se vor ţine concertele şi sunt amplasate tarabele şi grătarele. Deschiderea oficială va fi găzduită sâmbătă de Restaurantul „Ciobănaşu”, începând cu ora 11.30, în timp ce va cânta fanfara în Grădina Publică „Mersi”.
Concertele sunt programate vineri, sâmbătă şi duminică seara, iar printre protagonişti se află Sanda Ladoşi, Proconsul, Tinna, Compact, Hara, Anda Adam, Gelu Voicu, Olguţa Berbec şi Petrică Mîţu Stoian.
În cadrul Zilelor Câmpulungului este prins şi Festivalul Naţional Concurs de Muzică Populară „Sus la munte, la Muscel”, ediţia a VI-a.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii