Șase mari proiecte de infrastructură în domeniul gestionării apei vor beneficia de investiții în valoare de 155 milioane de euro din Fondul de coeziune, în scopul îmbunătățirii colectării, tratării și distribuției apei în întreaga țară. Unul dintre cele șase proiecte pentru care comisarul european Corina Crețu a aprobat investiții este în Argeș.
Concret, este vorba de o investiție de 18 milioane de euro pentru, între altele, construcția și renovarea a 18 puțuri de adâncime și a 3 stații de tratare a apei în județul Argeș, pentru aproximativ 200.000 de persoane ca beneficiari finali.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii