Sâmbătă, 23 iunie, în zona Cheile Dâmbovicioarei s-a desfășurat cea de-a șasea ediție a Concursului de Escaladă Memorialul ”Bebe Nistorescu”, organizat de Consiliul Județean Argeș, în coordonarea Salvamont Argeș, parte a proiectului de promovare „Zona montană a Argeşului şi Muscelului – diversitate şi unicitate în România” – anul V de sustenabilitate.
Sportivi din cluburi de alpinism din toată țara şi-au testat îndemânarea pe cele 12 trasee de escaladă – cu diferite grade de dificultate – pregătite pe teritoriul Parcului Național Piatra Craiului, în memoria alpinistului Bebe Nistorescu.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii