Cinci cupluri au spus „DA” în ultima zi din 2014, la Primăria Mioveni. După oficierea căsătoriilor de către primarul Ion Georgescu, cuplurile au ciocnit un pahar de şampanie. Cuplurile care au preferat sfârşitul de an pentru cununia civilă au motivat că vor să petreacă în fiecare an, de Revelion, aniversarea nunţii lor. Este al doilea an consecutiv când la Primăria Mioveni se efectuează căsătorii în ultima noapte din an. M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii