Optimist la final de an, deşi 2016 a trecut pe lângă el, primarul Câmpulungului a declarat că pentru noul an îşi doreşte stabilitate şi un consiliu local constructiv. Dorinţe cu două sensuri, fiindcă are majoritate PSD în consiliu, dar nu are şi „constructivul”. Mai mult, minoritarii de la PNL şi-au pus şi ei dorinţe pentru 2017 şi mai toate îl au ca ţintă, pe invers, pe primarul Ţâroiu. Liberalii tot mai aşteaptă răspunsul de la ANI pentru presupusa incompatibilitate sesizată de Prefectură încă de acum doi ani şi se pregătesc să îl asalteze pe Cristian Soare – cât o mai fi prefect – cu sesizări legate de ceea ce cred ei că reprezintă ilegalităţi comise de Liviu Ţâroiu. Iar ultima boacănă e cea cu licitarea unei lucrări înainte de întocmirea documentaţiei tehnice. C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii