Exclusă din PSD în decembrie 2019, după ce a câștigat alegerile în 2016 pe listele acestuia, primărița din Ștefănești, Ioana Jenica Dumitru, nu s-a mai înrolat până acum în vreun partid politic, deși se auzea că ar mai fi cochetat cu unele. Acum, când au început pregătirile pentru campania electorală de la toamnă, vestea zilei este că primărița s-a orientat către PER, partid de partea căruia ar candida pentru încă un mandat la conducerea orașului Ștefănești.
Întrebat dacă această informație este veridică, liderul ecologist Cătălin Gherzan ne-a declarat: ”Nu avem încă certitudinea, dar ceea ce vă pot confirma este că da, suntem în discuții cu doamna primar”.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii