Campanie inedită a ISJ Argeș care va vaccina mâine, 8 mai 2021, o sută de profesori. „100 pentru vaccinare. Argeșul, încă un pas spre normalitate” se numește campania derulată de instituție, care vrea să imunizeze cât mai mulți profesori.
Citește și Șefa ISJ Argeș, Liliana Murguleț, despre cum vor merge copiii la școală
„Mâine avem o campanie 100 de persoane care se vaccinează aici, în sediul ISJ. Acțiunea se va desfășura mâine, între 9,00 și 13,00, și vor fi vaccinați câte 25 de profesori pe oră. Sunt trei echipe mobile care sunt asigurate prin doamna doctor Boșneag, iar prin DSP primim vaccinul Pfizer. O să mă duc ulterior în zona rurală să întreb directorii cine mai vrea să se înscrie. Este campania ISJ-ului și o să îi invităm să se înscrie pentru următoarea tranșă, 100 de persoane”, spune inspectorul șef al ISJ Argeș, Liliana Murguleț.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii