La propunerea grefierilor de la Judecătoria Câmpulung, conducerea instituţiei asigurată de preşedintele Ana Denis Oprea şi vicepreşedintele Adriana Caplan a iniţiat colectarea de hăinuţe, jucării şi dulciuri pentru copiii instituţionalizaţi din Câmpulung. Iniţiativa s-a bucurat de susţinerea colegilor din cadrul Judecătoriei Piteşti şi a Tribunalului Argeş, care au făcut şi ei donaţii substanţiale. Beneficiarii de la Centrul de copii „Bambi”, de la Centrul de copii aflaţi în dificultate de pe strada Traian, de la Centrul Maternal şi de la celelalte instituţii de profil din Câmpulung au avut parte de momente fericite şi neaşteptate, ceea ce a demonstrat că şi justiţiarilor din Muscel le pasă şi că sunt extrem de ancoraţi în viaţa cetăţii. Gestul lor a fost răsplătit cu un microrecital de colinde susţinut de elevii de la Seminarul Teologic „Iustin Patriarhul” din Câmpulung. C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii