Web Analytics
scris luni, 29.08.2022

Bronz pentru România la Campionatul Mondial de Judo pentru Cadeți

În perioada 24-28 august a avut loc Campionatul Mondial de Judo pentru Cadeți din Sarajevo, Bosnia și Herțegovina. România a fost reprezentată pe tatami de următorii sportivi: Luciana Catana (52 kg), Vanesa Tolea (52 kg), Tudor Mosoi (60 kg), Bogdan Petre (+90 kg) și Darius Georgescu (+90 kg). Petre Bogdan și-a adjudecat medalia de bronz în fața lui Georgescu Darius.

Citește și: Românii Constantin Popovici şi Cătălin Preda, cei mai buni și în circuitul din Bosnia


După un concurs aproape perfect reușit de acești doi judoka, sorții i-au aruncat într-un duel direct. La final, sportivul ploieștean a câștigat medalia de bronz.
România încheie competiția din Bosnia și Herțegovina cu un loc 3 (Petre Bogdan) și un loc 5 (Georgescu Darius).

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...