Inspectorii fiscali au început să verifice în bazele de date ale primăriilor din Argeş persoanele care au ca principală ocupaţie negoţul cu autoturisme. Până acum ar fi fost depistate circa 10 persoane care fac bişniţă cu maşini şi care figurau în evidenţele primăriilor, în ultimul an, cu peste 100 de autoturisme cumpărate şi vândute la scurt timp. Ba mai mult, inspectorilor fiscali le-a bătut la ochi şi faptul că bişniţarii aveau achiziţionate numeroase autoturisme şi pe numele membrilor familiei. Cert este că reprezentanţii Fiscului au pus pe hârtie toate datele problemei şi le-au transmis mai departe organelor abilitate să verifice în ce mod şi cu cât a fost prejudiciat bugetul de stat.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/24/3-lucrari-reluate-bulevard-clung-300x172.jpg)
Se lucrează la finalizarea bulevardului Pardon
Subiect de telenovelă cu iz politic, reabilitarea Bulevardului ”Pardon” din Câmpulung tinde către...
0 Comentarii