În urma măsurilor luate de Consiliul Județean Argeș pentru limitarea și prevenirea infecțiilor cu noul coronavirus (Covid- 19), în perioada 10- 31 martie, Biblioteca Județeană Dinicu Golescu Argeș suspendă toate evenimentele culturale planificate. Managerul Octavian Sachelarie a anunțat că ele vor fi reprogramate. Accesul în bibliotecă este permis individual, iar programul bibliotecii rămâne același.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii