BCM U Pitești a pierdut cu BC CSU Sibiu

de | 18.03.2021 12:06 | Actualitate, Home, Sport

BC CSU Sibiu a învins BCM U FC Argeș Pitești, scor 84-75, în ultimul meci al turneului 8 din Liga Națională de baschet masculin, ediția 2020-2021, găzduit la Sala Sporturilor din Trivale.

Formația din Pitești a fost în avantaj aproape pe tot parcursul primei părții, dar nu s-a putut desprinde. La prima pauză scorul era de 11-9. Sfertul al 2-lea a consemnat schimbări radicale. Ofensivele au început să funcționeze, cea a Sibiului mult mai bine, iar tabela de marcaj a înregistrat șapte succesiuni la conducere. Repriza s-a terminat în favoarea echipei galben-albastre, aceasta conducând la jumătatea confruntării cu scorul de 38-32.

Echilibrul s-a menținut pe tabela de marcaj după pauză, însă echipa din Sibiu a reușit să se mențină în avantaj pe tabela de marcaj. S-a consemnat un duel strâns la recuperare și în precizia aruncărilor din acțiune, respectiv de la linia de pedeapsă. La intrarea în partea decisivă scorul era de 65-54. S-a terminat 84-75 în favoarea Sibiului.