BCM U FC Argeș Pitești a început săptămâna trecută antrenamentele și pregătirea pentru sezonul competițional 2020-2021. Alb-violeții au efectuat primele ședințe de pregătire sub îndrumarea lui Cosmin Radu, antrenorul de pregătire fizică. Sportivii și personalul tehnic au făcut testul COVID-19, toate rezultatele fiind negative. Astfel au demarat antrenamentele în regim aproape complet. Reamintim că BCM U FC Argeș Pitești mizează în sezonul 2020-2021 pe un nou colectiv de antrenori. Acesta îi cuprinde pe Tudor Costescu, Alex Ziguli, amintitul Cosmin Radu, respectiv maseurul Florian Năstase. Lotul de jucători cuprinde cinci străini. Este vorba despre Gary Talton, Goran Gajovic, Mladen Jeremic, Tony Bishop și Nikola Jevtovic. Piteștiul are o serie impresionantă de jucători tineri români. Remarcabil este că au fost legitimați trei sportivi tocmai ieșiți de sub incidența regulii U23. Este vorba despre Tudor Gheorghe, Bogdan Popa și Rareș Uță. Alături de aceștia evoluează și Lucian Chirof. Contingentul de jucători U23 îi include pe Mihai Căprărescu, Mihai Măciucă și Dragoș Axinte.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii