FC Steaua Bucureşti nu participă la noua competiţie organizată de Federaţia Română de Fotbal – Liga Elitelor U19 – în schimb s-au înscris în campionat două echipe din Argeş. CS Mioveni şi Dinicu Golescu Câmpulung sunt două dintre cele 24 de trupe de juniori născuţi după 1 ianuarie 1997 care luptă pentru titlul de campion naţional. Prima etapă s-a consumat deja, cu o victorie pentru CS Mioveni (3-2 cu LPS Roman) şi înfrângere pentru musceleni (0-7 cu Dinamo Bucureşti). C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii