Două persoane au fost rănite, duminică după-amiază, după ce autoturismul în care se aflau a derapat şi s-a răsturnat. Printre victime se numără un copil de 7 ani care a fost preluat de un echipaj medial şi transportat la spital.
Potrivit oficialilor ISU Argeş, accidentul rutier a avut loc în comuna Vedea, unde şoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcţiei de mers, iar maşina s-a răsturnat rămânând pe plafon, pe marginea şoselei.
Citește și: Poștaș trimis în judecată după ce a furat peste 48 de mii de lei din pensii, alocații și ajutoare sociale
În urma evenimentului, un copil în vârstă de şapte ani a fost rănit, el fiind preluat de un echipaj SMURD şi transportat la spital. A doua victimă, un adult, şoferul autoturismului, a primit îngrijiri medicale la locul accidentului.
0 Comentarii